Torba osoby, która się przeprowadza

Przeprowadzka z domu rodzinnego na studia – lista rzeczy do zabrania

Studia to czas, kiedy większość osób wyprowadza się z rodzinnego domu i rozpoczyna samodzielne życie w innym mieście. Często jest to wyjazd na drugi kraniec Polski, a czasem nawet do innego kraju. Niezwykle ważny jest oczywiście wybór odpowiedniej firmy – jeśli szukasz dobrej firmy, która pomoże Ci z przeprowadzką, zadzwoń do nas. Najpierw jednak musisz wiedzieć, co w ogóle ze sobą zabrać, by w nowym miejscu na pewno niczego Ci nie zabrakło.
Continue reading

Dokumenty czekające na transport

Jak pakować książki, czyli przeprowadzka mola książkowego

Przeprowadzka niesie za sobą całą machinę logistycznego planowania. Przewiezienie dużej ilości rzeczy osobistych nie należy do najłatwiejszych, dlatego jeżeli planujesz przeprowadzkę, napisz do naszej firmy lub zadzwoń do naszego biura, a pomożemy ci kompleksowo zaplanować wszystkie elementy przeprowadzki. Szczególna trudność w przeprowadzce pojawia się, kiedy dysponujemy dużą ilością literatury. Tzw. mole książkowe doskonale wiedzą o czym mowa. Jak pakować książki? Sprawdzamy.
Continue reading

Pies w kartonie przygotowanym do przeprowadzki

Przeprowadzka z psem nie musi boleć – jak się na to przygotować?

Pies jest najlepszym przyjacielem człowieka. Jako jedno z nielicznych zwierząt domowych, przywiązuje się do ludzi, z którymi mieszka, a nie do miejsca, w którym przebywa. Dzięki temu mogłoby się wydawać, że przeprowadzka z psem powinna przebiegać bezboleśnie i bezproblemowo. Najczęściej przeprowadzka w nowe miejsce nie przysparza psu większych problemów, jednak zdarzają się takie czworonogi, które mocno przeżywają przeprowadzkę w nowe miejsce. Jak przygotować czworonoga na przeprowadzkę do nowego domu? Jakie zachowania psa powinny nas zaniepokoić? Co zrobić, by pies mógł się szybciej zaaklimatyzować w nowym miejscu? Postaramy się rozwiać wszelkie wątpliwości w tym temacie.
Continue reading

Kot w kartonie

Przeprowadzka z kotem – jak się zorganizować, aby nie stresować zwierzaka?

Przeprowadzka to bardzo stresujące wydarzenie dla każdego kota. Należy pamiętać o tym, że koty, podobnie jak inne drapieżniki, bardzo przywiązują się do miejsc. Z tego powodu zmiana mieszkania może być dla nich dużą traumą. Pamiętajmy o tym, że to na nas – właścicielach zwierzęcia leży odpowiedzialność, by odpowiednio organizując przeprowadzkę uwzględnić potrzeby zwierząt i zadbać o ich komfort, zarówno psychiczny, jak i fizyczny.
Continue reading

Dziecko w kartonie

Pakowanie kuchni w kartony na przeprowadzkę – przydatne wskazówki

Każda przeprowadzka, mimo iż wiąże się z entuzjazmem i podekscytowaniem związanym z nową sytuacją, budzi stres i może prowadzić do zaniepokojenia. W szczególności żałujemy przeprowadzki, kiedy mamy zapakować wszystkie zgromadzone do tej pory przedmioty i meble. Wiele pracy będziemy mieli w kuchni, gdzie nie brakuje drobiazgów, a do tego z kuchni korzystamy każdego dnia i do ostatniej chwili ciężko jest spakować całe wyposażenie. Na pewno warto wiedzieć jak spakować kuchnię na przeprowadzkę, by uniknąć zbędnych nerwów oraz zrobić to szybko i sprawnie.
Continue reading