Transpec - firma przeprowadzkowa z Krakowa

Pierwsza przeprowadzka – co warto kupić?

06.12.2015

Aktualizacja: 23.03.2023

Przeprowadzka kojarzy się z czymś bardzo stresującym, a szczególnie przerażająca jest wtedy, gdy planuje się ją po raz pierwszy. Jednak wcale nie musi to tak wyglądać! Wystarczy zaopatrzyć się w kilka istotnych i pomocnych rzeczy oraz wybrać do pomocy naszą firmę, która pomoże w całym procesie.

Jesteśmy dostępni
Codziennie od 8 do 21

Pierwsza przeprowadzka

Zmianę miejsca zamieszkania zawsze należy odpowiednio zaplanować, a wtedy przebiegnie ona sprawnie i bez większych problemów. Zacząć należy zaś od przygotowania planu pakowania, to znaczy ustalenia kolejności pomieszczeń i rzeczy (najlepiej jest to spisać). Domowe przedmioty należy pakować według częstotliwości ich stosowania. Co to oznacza w praktyce? Pierwsze w kolejce będą książki i dokumenty, później ozdoby, pościel, ręczniki i ubrania sezonowe, a także rodzinne pamiątki i różnego rodzaju  narzędzia. Ważna jest też sama kolejność pomieszczeń: na koniec zostawia się kuchnię oraz łazienkę, bo tam przechowuje się najwięcej rzeczy używanych na co dzień (talerze, suche jedzenie, kosmetyki). Tutaj jednak także panować powinien ustalony porządek: do toreb i pudeł najpierw wkłada się mniej przydatne przedmioty: eleganckie i zapasowe talerze, suche jedzenie (kasze, ryże, płatki) oraz puszki, a także sprzęty typu gofrownica czy robot kuchenny.

Co kupić na pierwszą przeprowadzkę?

Oczywiście, aby przeprowadzka była udana niezbędne są wszelkie przedmioty, które pomogą w transporcie rzeczy. W czasie pierwszej przeprowadzki zazwyczaj większości się nie posiada, dlatego zakupić trzeba:

 1. Markery (do opisywania kartonów).
 2. Sznurki i taśmy mocujące.
 3. Dobrą i grubą taśmę klejącą.
 4. Worki zwykłe i próżniowe (z których odsysa się powietrze). Te ostatnie będą dobre do pakowania pościeli, ręczników i ubrań. Worki sprawdzą się do pakowania różnych miękkich rzeczy oraz takich, które nie wymagają dodatkowego zabezpieczania (narzuty, dywaniki, a nawet narzędzia).
 5. Kartony. Bardzo dobre będą te, które mają po bokach otwory (pozwalające na ich wygodne przenoszenie). Można je kupić, lecz także znaleźć w sklepach i supermarketach (są to wtedy pudełka, w których przewozi się towary). Można o nie zapytać i dostać za darmo lub za naprawdę minimalną opłatą. Będąc w sklepie warto zainteresować się pudełkami po alkoholu, ponieważ są one naprawdę wytrzymałe (i będą przydatne na przenoszenie rzeczy szklanych czy książek). Jednak, jeśli chce się mieć pewność, że będzie miało się wystarczającą liczbę pudełek i będą one naprawdę wytrzymałe, warto zakupić typowe i oryginalne katony przeprowadzkowe (dostępne w sklepach z materiałami do remontów i meblami).
 6. Wypełniacze i materiały ochronne. Będzie to folia bąbelkowa, ale też pianka, styropian czy gazety. To dzięki nim delikatne czy cenne przedmioty nie ulegną zniszczeniu podczas przenoszenia i przewożenia.

Zaopatrzenie się we wszystkie te rzeczy przynajmniej na miesiąc przed planowaną przeprowadzką sprawi, że pakowanie będzie dużo łatwiejsze i uporządkowane. Co ważne, samemu można zacząć układać i pakować mniejsze rzeczy, z tymi większymi – już na sam koniec – może pomóc nasza firma przeprowadzkowa (dlatego zapraszamy do odpowiednio wczesnego kontaktu i przedstawienia swoich preferencji).

Pierwsza przeprowadzka: szybkość i wygoda przy pomocy firmy przeprowadzkowej

Aby uniknąć niepotrzebnego stresu, nieprzewidzianych sytuacji i trudności z transportem, w czasie pierwszej przeprowadzki warto oprzeć się na pomocy naszej firmy. Dlaczego? Ponieważ elastyczność działań sprawi, że samo planowanie, jak i realizacja przenosin będą komfortowe i bezproblemowe. Zapewniamy bowiem:

 • doświadczony zespół pracowników,
 • gwarancję dostawy mebli w uzgodnionym czasie,
 • odpowiedzialność za działania,
 • pakowanie rzeczy i ewentualny demontaż mebli,
 • odpowiednie zabezpieczenia mienia w czasie transportu,
 • załadowanie, rozładowanie oraz rozpakowanie mebli i innych rzeczy w nowym miejscu zamieszkania.

Takie kompleksowe podejście do przeprowadzki sprawi, że nie będzie ona tak trudna, jak się początkowo mogłoby wydawać.

Autor wpisu

Autor wpisu

Arnold Jurek – właściciel firmy przeprowadzkowej i transportowej Transpec, zwolennik profesjonalnych i sprawdzonych rozwiązań w biznesie.