Transpec - firma przeprowadzkowa z Krakowa

Przeprowadzka z domu rodzinnego na studia – lista rzeczy do zabrania

16.11.2017

Aktualizacja: 23.03.2023

Studia to czas, kiedy większość osób wyprowadza się z rodzinnego domu i rozpoczyna samodzielne życie w innym mieście. Często jest to wyjazd na drugi kraniec Polski, a czasem nawet do innego kraju. Niezwykle ważny jest oczywiście wybór odpowiedniej firmy – jeśli szukasz dobrej firmy, która pomoże Ci z przeprowadzką, zadzwoń do nas. Najpierw jednak musisz wiedzieć, co w ogóle ze sobą zabrać, by w nowym miejscu na pewno niczego Ci nie zabrakło.

Jesteśmy dostępni
Codziennie od 8 do 21

Przeprowadzka na studia – lista to podstawa

Przy tak ważnej zmianie w życiu, jaką jest przeprowadzka z domu rodzinnego na studia, najlepiej zrobić zawczasu listę rzeczy do zabrania. W ten sposób można mieć pewność, że nic nie zostanie pominięte. Taką listę najlepiej podzielić na podkategorie i uporządkować według przeznaczenia – rzeczy do łazienki, sypialni i kuchni. To, o czym student powinien przy tym pamiętać, to by nie zabierać ze sobą najgorszej jakości kubków czy starej pościeli. Najlepiej wybrać ulubione przedmioty i zabrać ze sobą ozdoby, krótko mówiąc – wszystko to, co sprawi, że studenckie mieszkanie wyda się przytulne i zyska namiastkę rodzinnego domu.

Lista rzeczy do zabrania: kuchnia

Ktoś, kto do tej pory mieszkał z rodzicami, może mieć problem z zapakowaniem wszystkich rzeczy, które okażą się niezbędne w nowym mieszkaniu. Oczywistością są co prawda sztućce, talerze i kubki, wszelkie miski, patelnie czy garnki. Wiele osób zapomina jednak o desce do krojenia, czajniku elektrycznym czy różnego rodzaju ścierkach i gąbkach. Nie można też pominąć wszelkich niezbędnych środków czystości takich jak płyn do mycia naczyń, środki do czyszczenia zlewu, kuchenki czy szafek. Przy szybkich porządkach niezastąpione okażą się z kolei nasączone chusteczki.

Przeprowadzka do akademiku – wyposażenie łazienki

Również wyposażenie łazienki jest ważne przy przeprowadzce na studia. Prócz ręczników, kosmetyków, wacików czy papieru toaletowego nie można zapomnieć jeszcze o środkach czystości czy małym lusterku. Warto mieć ze sobą także kilka koszów czy pudełek, które pozwolą na zachowanie porządku w łazience i lepsze przechowywanie kosmetyków albo leków w apteczce. W nowej łazience student może też trzymać wagę, termofor, a także środki czystości oraz wiadro i mop.

Przeprowadzka na studia

Studencka sypialnia

Najważniejszym pomieszczeniem w nowym mieszkaniu jest sypialnia, która zazwyczaj pełni jednocześnie funkcję pokoju gościnnego. Sypialnia studenta powinna umożliwiać naukę, wypoczynek, a jednocześnie być przytulna i sprawiać, że w tym miejscu będzie można po prostu czuć się dobrze. Z jednej strony trzeba więc pamiętać o wszystkich elementach niezbędnych czy zwiększających funkcjonalność pomieszczenia, z drugiej równie dużo uwagi warto poświęcić kwestiom wystroju – zabrać ze sobą zasłony, ozdobne poduszki, kapę na łóżko czy ozdobne lampki.

Podstawą w sypialni jest oczywiście pościel. Warto zabrać ze sobą swoją ulubioną lub nawet specjalnie z okazji przeprowadzki zakupić nową. Niezbędnym elementem wyposażenia sypialni, o którym często się zapomina, jest z kolei koc. Doskonale sprawdzi się on szczególnie w chłodne wieczory. Sypialnia to też najpewniej miejsce, w którym znajdzie się szafa z ubraniami, dlatego przy przeprowadzce należy pamiętać o zabraniu ze sobą wszystkich niezbędnych elementów garderoby oraz wieszaków.

Inne niezbędne elementy wyposażenia

Przeprowadzka z domu rodzinnego na studia wymaga jednak nie tylko zabrania rzeczy charakterystycznych dla danego pomieszczenia, ale także wszystkich przedmiotów, z których korzysta się na co dzień, nawet nie zdając sobie sprawy, jak bardzo są ważne. Podstawą jest oczywiście laptop, telefon czy tablet, słuchawki a także wszystkie ładowarki. Do wieczornej nauki czy czytania książki niezbędna będzie też lampka nocna.

Z rzeczy codziennego użytku koniecznie trzeba zabrać ze sobą także deskę do prasowania i żelazko oraz przynajmniej jeden parasol. Zwykle zapomina się także o drobnych rzeczach, które w życiu okazują się często niezbędne, a więc o podstawowym wyposażeniu apteczki oraz o igłach i niciach oraz o odkurzaczu, miotle i szufelce.

Autor wpisu

Autor wpisu

Arnold Jurek – właściciel firmy przeprowadzkowej i transportowej Transpec, zwolennik profesjonalnych i sprawdzonych rozwiązań w biznesie.