Transpec - firma przeprowadzkowa z Krakowa

Co zrobić ze starymi meblami podczas przeprowadzki?

26.05.2023

Przeprowadzka to zawsze wyzwanie, które wymaga nie tylko organizacji, ale również podejmowania decyzji. Jednym z pytań, które może się pojawić, jest to, co zrobić ze starymi meblami, których już nie chcemy zabierać ze sobą do nowego lokum. Wiele osób może być zdezorientowanych i gorączkowo poszukiwać sposobu na pozbycie się niepotrzebnego wyposażenia. Samodzielne wynoszenie z mieszkania przedmiotów wielkogabarytowych jest uciążliwe, zajmuje dużo czasu i może prowadzić do urazów. Starych mebli można pozbyć się na kilka sposobów, choć wiele zależy od ich stanu. W artykule przedstawimy kilka możliwości na usunięcie z miejsca zamieszkania, piwnicy lub strychu niepotrzebnego już umeblowania oraz innych przedmiotów. Zapraszamy do lektury.

Jesteśmy dostępni
Codziennie od 8 do 21

Czy niepotrzebne meble zawsze trzeba wyrzucać podczas przeprowadzki?

Przeprowadzki domów i mieszkań to czas, kiedy często stajemy przed koniecznością podjęcia decyzji, co zrobić z meblami, które nie będą potrzebne w nowym miejscu. Wiele osób decyduje się na ich wyrzucenie na śmietnik obok bloku. Takie rozwiązanie nie zawsze jest możliwe i przede wszystkim korzystne dla nas oraz środowiska. 

Sprzedaż mebli w dobrym stanie w Internecie 

Wśród użytkowników Internetu coraz większą popularnością cieszą się meble używane. Poszukiwane są przez osoby, które potrafią je odświeżyć i dać im drugie życie lub szukają niedrogich sposobów na aranżację swoich wnętrz. Jeśli meble nie są mocno zniszczone i chcemy się ich pozbyć, ponieważ nie pasują do nowego lokalu, z pewnością mogą znaleźć nowego właściciela. W pierwszej kolejności warto umieścić ogłoszenie na portalach społecznościowych lub aukcyjnych i oczekiwać na zainteresowanie ze strony potencjalnych klientów. Jednakże należy pamiętać, że cały proces znalezienia osoby, która będzie chciała je odkupić, może zająć nawet kilka tygodni.Przed wystawieniem ogłoszenia warto sprzątnąć szafy i pozbyć się niepotrzebnych rzeczy, zniszczyć stare dokumenty, ponieważ niektórzy potencjalni kupujący, mogą życzyć sobie odbioru mebli już następnego dnia po dokonaniu transakcji. 

Znalezienie chętnych, którzy przygarną mebla za darmo

W przypadku braku zainteresowania ze strony kupujących możemy rozważyć przekazanie niechcianych mebli osobom potrzebującym lub organizacjom charytatywnym, które z pewnością zrobią z nich dobry użytek. Rzeczy, których my już nie potrzebujemy, dla innych ludzi mogą okazać się brakującymi elementami wyposażenia. Nie każda osoba jest w stanie pozwolić sobie na zakup mebli ze sklepu. Dodatkowym atutem oddania przedmiotów wielkogabarytowych za darmo, jest fakt, że nie musimy martwić się o ich demontaż, gdyż najczęściej osoby, które zgłaszają się po odbiór mebli, zrobią to same.  

Gdzie wyrzucić stare meble w trakcie przeprowadzki?

Podczas przeprowadzki wiele osób decyduje o pozbycie się niechcianych mebli. Prawie każde osiedle posiada specjalne miejsce na składowanie odpadów wielkogabarytowych. To właśnie tam należy umieścić zbędne m.in. szafki, półki, biurka, krzesła czy materace. Jeżeli w naszej okolicy nie ma takiego miejsca, musimy dostarczyć meble na wysypisko. 
Zdaniem eksperta

Zdaniem eksperta

Samodzielny transport mebli może sprawić wiele problemów związanych z demontażem, wyniesieniem oraz przewozem. Dlatego lepszym rozwiązaniem jest skorzystanie z usług firmy przeprowadzkowej, dysponującej odpowiednimi pojazdami. Doświadczeni pracownicy wykonają to zadanie szybko i sprawnie w wybranym dniu i dogodnym czasie. Szeroka flota samochodów jest przystosowana do wywozu sprzętu AGD i RTV, starych mebli, gratów – mówi Arnold Jurek z Transpec Przeprowadzki

Na czym polega usługa utylizacji starych mebli?

Gdy użytkowane latami meble w mieszkaniu, ale także gromadzone piwnicy, na strychu czy garażu, nie nadają się już do sprzedaży, korzystną opcją przy przeprowadzce do nowego mieszkania lub biura, jest ich utylizacja. Oferowana przez firmy usługa wywozu obejmuje demontaż, wyniesienie oraz transport i rozładunek na wysypisku MPO lub innym miejscu wyznaczonym do utylizacji zbędnych rzeczy. Nie trzeba martwić się o przygotowanie rzeczy wielkogabarytowych, gdyż fachowcy zajmą się wszystkim za nas. My w tym czasie możemy zająć się pakowaniem pozostałego wyposażenia domu lub biura. 

Dlaczego wywóz niepotrzebnych mebli przez profesjonalną firmę to dobre rozwiązanie?

Wywóz mebli to nie tylko przetransportowanie ich na wysypisko lub inne miejsce ich utylizacji. Jeśli nasz dom czy strych jest pełen niepotrzebnych rzeczy oraz sprzętu, można skorzystać z usługi opróżniania mieszkańProfesjonalna firma wywiezie nie tylko w trakcie przeprowadzki lokalnej czy międzymiastowej zalegające w mieszkaniu meble, ale także sprzęt RTV, AGD, drukarki, wersalki, komputery i inne przedmioty wielkogabarytowe. Z usługi można skorzystać nie tylko, gdy wiąże się ze zmianą miejsca zamieszkania, ale także gdy chcemy pozbyć się rzeczy po poprzednich lokatorach lub potrzebujemy miejsca w piwnicy czy strychu, na których przez lata gromadzone były zepsute lub niepotrzebne sprzęty. Przeczytaj na naszym blogu również wpisy powiązane:
Autor wpisu

Autor wpisu

Arnold Jurek – właściciel firmy przeprowadzkowej i transportowej Transpec, zwolennik profesjonalnych i sprawdzonych rozwiązań w biznesie.