Transpec - firma przeprowadzkowa z Krakowa

Pakowanie ubrań przed przeprowadzką – sprawdzone triki

25.04.2018

Aktualizacja: 23.03.2023

Przeprowadzka to przedsięwzięcie ekscytujące, ale także stresujące oraz związane z ogromem przygotowań do przewiezienia swoich rzeczy osobistych czy wyposażenia mieszkania. Grupą przedmiotów, która prawie u każdej osoby przeprowadzającej się jest najliczniejsza, są ubrania. Jak sprawnie i rozsądnie zorganizować przewiezienie garderoby?

Jesteśmy dostępni
Codziennie od 8 do 21

Pakowanie ubrań przed przeprowadzką – jak zrobić to szybko i z głową?

Pierwszym krokiem powinno być pozbycie się ubrań starych, nienoszonych oraz nielubianych. Nie ma potrzeby zabierać ich ze sobą do nowego lokum. Ich pakowanie i przewożenie mijałoby się z celem. Zostawiamy więc jedynie elementy garderoby, które są faktycznie używane na co dzień lub przeznaczone na specjalne okazje. Pakowanie ubrań przed przeprowadzką wymaga również zgromadzenia odpowiednich akcesoriów do tego celu. Najlepiej sprawdzą się nie kartony, ale worki próżniowe lub po prostu zwykłe worki foliowe, używane do śmieci.

Dlaczego warto użyć worków próżniowych? Przede wszystkim po spakowaniu rzeczy i odessaniu powietrza, zajmują bardzo mało miejsca. W ten sposób garderobę można przewieźć nawet w samochodzie osobowym. Worki próżniowe najlepiej sprawdzą się do przewożenia objętościowych rzeczy, jakimi są:

  • pościel
  • koce
  • kołdry i poduszki
  • kurtki
  • zimowe kombinezony
  • stroje sportowe

Stroje pakowane do worków na śmieci także powinny bezpiecznie dotrzeć do celu, nawet dużym samochodem przeprowadzkowym. Będą one zabezpieczone przed wilgocią oraz kurzem.

Jak spakować ubrania na przeprowadzkę do kartonów? Ich także można użyć, dokładnie zabezpieczając dno pakową taśmą. Kartony warto podpisywać według ustalonego klucza. W przypadku przeprowadzki jednej osoby, wystarczy oznaczyć pudła, dzieląc je na poszczególne typu elementów garderoby, oddzielnie umieszczając odzież letnią i zimową lub spodnie, sukienki, bluzki czy piżamy. Inne oznaczenie polega na umieszczeniu na kartonie imienia osoby, której stroje znajdują się w jednym z pudeł. To znacznie ułatwia rozpakowywanie.

Ogromną pomocą przy pakowaniu garderoby, szczególnie jeżeli ubrań jest bardzo dużo, może być zatrudnienie profesjonalnej firmy przeprowadzkowej. Potrzebujesz zaufanych fachowców, którzy sprawnie wesprą przy pakowaniu rzeczy osobistych? Zapraszamy serdecznie do kontaktu. Dzięki temu zyskujesz czas oraz redukujesz stres związany z wieloma różnymi obowiązkami, które wiążą się z przeprowadzką.

Przeprowadzka garderoby- samochodem osobowym czy autem do przeprowadzek?

Oczywiście, jeżeli mamy na celu jedynie zredukowanie kosztów, można przeprowadzkę garderoby zorganizować samodzielnie, przewożąc spakowanie stroje samochodem osobowym. Niestety takie rozwiązanie ma wiele minusów. Przede wszystkim takich kursów będzie trzeba zrobić co najmniej kilka. Nie ma to najmniejszego sensu, a przede wszystkim zupełnie się nie opłaca, jeżeli nowe miejsce zamieszkania jest w innym mieście, albo na drugim końcu dużej metropolii.

O wiele rozsądniej jest wynająć profesjonalny transport. Zadzwoń do wybranej firmy i od razu ustal szczegóły. Pracownicy mogą wyręczyć Cię w każdym detalu: spakują rzeczy, zniosą je do samochodu, bezpiecznie je ulokują, a także przewiozą i wniosą na piętro do mieszkania. Można nawet zamówić usługę rozpakowywania. Wszystko zależy od własnych preferencji. Dzięki temu oszczędza się czas i wysiłek.

Profesjonalna, zaufana i ciesząca się renomą w branży firma, może zapewnić także pełne bezpieczeństwo przewożonych ubrań. Zostaną one w taki sposób spakowane i przewiezione, by uniknąć kontaktu z zabrudzeniami czy wodą.

Fachowa pomoc w przeprowadzce garderoby i nie tylko

Jeżeli jeszcze zastanawiasz się nad tym, czy lepiej zorganizować przeprowadzkę ubrań i innych detali samodzielnie, czy zdecydować się na fachowe wsparcie, serdecznie zapraszamy do kontaktu. Odpowiemy na wszelkie pytania oraz rozwiejemy ewentualne wątpliwości i ustalimy szczegóły współpracy. Postaw na sprawdzone wsparcie, dzięki czemu przeprowadzka będzie sympatycznym wspomnieniem, nie zaś czasem wzmożonego stresu i ciężkiej pracy.

Autor wpisu

Autor wpisu

Arnold Jurek – właściciel firmy przeprowadzkowej i transportowej Transpec, zwolennik profesjonalnych i sprawdzonych rozwiązań w biznesie.