Transpec - firma przeprowadzkowa z Krakowa

Jakie kartony przydadzą Ci się podczas przeprowadzki?

03.03.2023

Aktualizacja: 6.03.2023

Przeprowadzka zarówno dla osób prywatnych, jak i firmy to zawsze wyzwanie, ale przy odpowiednim planowaniu i organizacji można zminimalizować stres związany z jej przeprowadzeniem. Jednym z najważniejszych elementów przygotowań do zmiany lokalu jest pozyskanie odpowiednich kartonów do pakowania rzeczy. Niektóre przedmioty wymagają specjalnego rodzaju opakowań, grubsze pudełka są lepsze do pakowania cięższych przedmiotów, podczas gdy inne są bardziej odpowiednie do transportu rzeczy delikatnych. W artykule przedstawimy różne rodzaje kartonów, które będą przydatne podczas przeprowadzki i pomogą bezpiecznie przetransportować Twoje mienie z jednego miejsca do drugiego.

Jesteśmy dostępni
Codziennie od 8 do 21

Jakie pudełka do przeprowadzek są dostępne?

Istnieje wiele rodzajów pudełek do przeprowadzek, a ich wybór zależy od indywidualnych potrzeb i rodzaju przedmiotów, jakie zamierzamy pakować. Niektóre z najpopularniejszych rodzajów kartonów to:

  • Karton standardowy – to uniwersalny i najczęściej stosowany rodzaj, dostępny w różnych rozmiarach, od małych po bardzo duże, co sprawia, że są idealne do pakowania różnych przedmiotów, w tym przewozu mebli.
  • Karton z wieszakiem – to pudełko z prętami wewnętrznymi, na których można powiesić ubrania, co ułatwia ich transport
  • Karton na buty – mogą pomieścić od kilku do kilkunastu par butów, w zależności od ich rozmiaru.
  • Karton na książki – to pudełko o mniejszej wysokości i wytrzymałym spodzie, idealne do transportu ciężkich przedmiotów, takich jak książki, czasopisma czy dokumenty.
  • Karton do przewozu szkła i naczyń – posiadają przegródki wewnątrz, zaprojektowane specjalnie do transportu szklanych naczyń, talerzy, filiżanek i innych delikatnych przedmiotów.
  • Karton na przewóz sprzętu RTV i AGD – to pudełko o większej objętości, dostosowane do transportu sprzętu elektronicznego, takiego jak telewizory.
Zdaniem eksperta

Zdaniem eksperta

Podczas generalnej przeprowadzki, potrzebować będziesz przede wszystkim kartonów typu standard. To uniwersalny rodzaj, który można wykorzystać do pakowania większości rzeczy. W zależności od ilości przedmiotów, jakie planujesz spakować, warto rozważyć zakup opakowań o różnych rozmiarach. Duże pudła nadają się na lekkie przedmioty, natomiast mniejsze są idealne do pakowania cięższych i bardziej delikatnych rzeczy. Pamiętaj, że dobór odpowiednich kartonów ma ogromne znaczenie dla bezpieczeństwa Twoich rzeczy podczas transportu – mówi Arnold Jurek z Transpec Przeprowadzki

Na co zwracać uwagę, wybierając kartony do przeprowadzki?

Pamiętajmy, że wybór odpowiednich kartonów ma duże znaczenie dla bezpieczeństwa twoich rzeczy podczas transportu, dlatego warto poświęcić trochę czasu na dokładne zaplanowanie i zakup odpowiednich elementów.

Zwracajmy uwagę na grubość 

Wielu ludzi, którzy planują przeprowadzkę, zadaje sobie pytanie, jaki rodzaj pudełek wybrać. Jednym z najpopularniejszych typów jest karton wykonany z tektury trójwarstwowej, składający się z trzech warstw papieru – jednej pofalowanej warstwy środkowej i dwóch płaskich warstw zewnętrznych. W przypadku mniejszych zaleca się grubość ściany pudełka wynoszącą 1,5 mm, dla średnich – 3 mm, a dla większych – 4,5 mm. Mimo że grubość 4,5 mm sprawdza się lepiej w przypadku większych gabarytów, nie jest to odpowiedni wybór, gdy planujemy pakowanie ciężkich przedmiotów w duży karton. W takiej sytuacji zaleca się skorzystanie z tektury 5-warstwowej, która została specjalnie zaprojektowana do takich celów.

Wybierajmy pudełka w różnych rozmiarach 

Chociaż zakup wyłącznie wielkich pudeł wydaje się dobrym rozwiązaniem na upchnięcie w nich wielu rzeczy, będą one nieporęczne przy przenoszeniu. W dodatku podczas ich dźwigania można nabawić się poważnej kontuzji. Najlepiej wybrać kartony do przeprowadzki w trzech różnych rozmiarach. Dzięki temu nie tylko łatwiej będzie je przewieźć, ale także rozpakować na nowym miejscu. Warto sporządzić przybliżoną listę ilości opakowań i ich rozmiarów

Skąd wziąć kartony potrzebne do przeprowadzki?

Istnieje wiele sposobów na pozyskanie kartonów za darmo lub za niewielką opłatą. Można poszukać ich w sklepach spożywczych, które zazwyczaj wyrzucają puste pudła lub na grupach społecznościowych, gdzie ludzie często oferują używane pudełka po swoich przeprowadzkach. Alternatywnie, można również kupić nowe kartony w sklepach z artykułami gospodarstwa domowego lub specjalizujących się w materiałach do pakowania. 

Kartony od firmy przeprowadzkowej 

Najlepszym wyborem może być zakupienie kartonów od firmy przeprowadzkowej, ponieważ mają one dostęp do hurtowni i producentów kartonów, co pozwala na oferowanie ich w niższych cen. Można także spotkać się z ofertą, w której pudełka do pakowania swoich rzeczy udostępniane są za darmo. Najczęściej spotkać można się z dużymi kartonami i pudełkami z PCV. 

Co poza kartonami przygotować do przeprowadzki?

Przeprowadzka to zwykle spore wyzwanie logistyczne, a oprócz kartonów, warto także przygotować kilka innych rzeczy, takich jak:

  • Taśmy klejące – do zamykania opakowań tekturowych, mocowania etykiet.
  • Etykiety – warto oznaczyć każdy karton w jak najbardziej precyzyjny sposób, np. podając zawartość, pokój, do którego ma trafić. W ten sposób wrażliwe przedmioty nie zostaną uszkodzone. 
  • Worki na śmieci – przydadzą się do wyrzucania niepotrzebnych rzeczy, takich jak stare ubrania czy zużyte sprzęty gospodarstwa domowego.
  • Folia bąbelkowa – do zabezpieczenia szkła i delikatnych przedmiotów przed uszkodzeniem w czasie transportu.

 

Przeczytaj na naszym blogu również wpisy powiązane:

 

Autor wpisu

Autor wpisu

Arnold Jurek – właściciel firmy przeprowadzkowej i transportowej Transpec, zwolennik profesjonalnych i sprawdzonych rozwiązań w biznesie.