Transpec - firma przeprowadzkowa z Krakowa

Pakowanie zabawek podczas przeprowadzki. 5 cennych porad

18.04.2023

Przeprowadzka to zawsze niezwykle stresujące doświadczenie. Należy odpowiednio zapakować i zabezpieczyć przedmioty, zorganizować przewóz, a w przypadku posiadania dzieci, także zająć się pakowaniem ich rzeczy, w tym zabawek. Choć upchnięcie tych ostatnich w pudełkach wydaje się być niezbyt skomplikowanym zadaniem, to w pokoju pociech może czekać wiele niespodzianek. W dodatku często okazuje się, że zbieranych przez lata samochodzików, pluszaków, klocków jest więcej, niż na początku nam się wydawało. Jak zatem odpowiednio spakować zabawki dziecięce, aby nic im nie stało się podczas transportu? W tym artykule przedstawiamy 5 cennych porad, które pomogą w tym zadaniu i zminimalizują stres zarówno dla dzieci, jak i dorosłych.

Jesteśmy dostępni
Codziennie od 8 do 21

5 wskazówek, jak sprawnie spakować rzeczy z dziecięcego pokoju 

Pakowanie zabawek podczas przeprowadzki może być wyzwaniem, ponieważ często są one różnej wielkości, zajmują dużo miejsca, a dodatkowo mają kruche elementy. Oto kilka wskazówek, które pomogą Ci sprawnie spakować rzeczy z pokoju dziecka:

1. Przeprowadzka to odpowiedni czas na przegląd zabawek pociech

Przeprowadzka to idealny moment, aby zrobić przegląd dziecięcych zabawek. Czy liczyłeś kiedyś, ile pluszaków, samochodzików, książek, klocków czy gier planszowych ma Twoja pociecha? Pewnie nie, a przez lata mogło uzbierać się ich całkiem sporo, przez co ich umieszczenie w kartonach może być przytłaczające. Warto razem z dzieckiem sprawdzić zabawki i pozbyć się uszkodzonych oraz tych, którymi już przestało się bawić.

Zdaniem eksperta

Zdaniem eksperta

Dobrym rozwiązaniem może być ich sprzedaż za symboliczne kwoty w Internecie lub oddanie dla potrzebujących rodzin. Takie postępowanie nie tylko pozwoli zmniejszyć ilość rzeczy do zapakowania, ale także jest proekologicznym podejściem, zgodnym z nurtem zero waste. Przeprowadzka do nowego domu będzie łatwiejsza, gdy pociecha zabierze, tylko to czego potrzebuje i nadal lubi się tym bawić – mówi Arnold Jurek z Transpec Przeprowadzki

2. Zadbaj o odpowiednie kartony do pakowania zabawek 

Przed przystąpieniem do pakowania upewnij się, że masz wystarczającą ilość kartonów, toreb i taśmy klejącej. Przede wszystkim przygotuj różnej grubości i wielkości pudła. W przypadku cięższych zabawek najlepiej sprawdzą się wytrzymałe, pięciowarstwowe kartony, które dla wygody noszenia mają wycięte rączki. Aby zmniejszyć koszty związane z przeprowadzką, pluszaków nie wkładaj do pudełek. Lepszym rozwiązaniem będą duże, wytrzymałe worki. Dodatkowo można zabawki materiałowe owinąć niezadrukowanym papierem, aby chronić przed zabrudzeniem. 

3. Zacznij pakowanie rzeczy odpowiednio wcześniej 

 Zacznij od przedmiotów, które nie będą potrzebne w najbliższym czasie, na przykład zabawek, które dziecko rzadko używa. Następnie przejdź do ubrań, pościeli, książek i innych rzeczy. Staraj się pakować rzeczy z jednej kategorii razem, aby w późniejszym czasie nie mieć problemów z odnalezieniem potrzebnych przedmiotów. Jeśli dziecko jest małe, dobrze będzie przygotować poręczną walizkę z ulubionymi zabawkami. W ten sposób zarówno rodzicom, jak i maluchowi łatwiej będzie przetrwać pierwsze dni w nowym miejscu. 

4. Zabezpiecz zabawki na czas transportu 

Każdy przedmiot, który chcesz chronić przed zadrapaniami, owiń papierem lub folią bąbelkową. Aby nie dopuścić do rozklejenia się kartonu od spodu, koniecznie zadbaj o wzmocnienie dna dodatkową warstwą tektury. Ponadto warto owinąć kilkukrotnie wszystkie pudełka szeroką taśmą klejącą. Na tych, do których włożone zostały najdelikatniejsze przedmioty, warto przyczepić dodatkowo kartki z napisem “Ostrożnie”, w ten sposób nie dopuścimy do uszkodzenia zabawek przez firmę transportową. 

5. Zadbaj o podpisanie kartonów 

Pamiętaj, aby oznaczyć każdy karton, w którym pakujesz rzeczy z pokoju dziecka. Możesz to zrobić poprzez napisanie na nim nazwy kategorii przedmiotów lub nazwy pokoju. Dzięki temu łatwiej będzie Ci odnaleźć potrzebne zabawki i inne rzeczy po przeprowadzce.

Obawiasz się, że w trakcie transportu do nowego mieszkania mogą zostać uszkodzone ulubione zabawki dziecka? Skontaktuj się z nami, chętnie pomożemy.

Jak układać zabawki w kartonach do przeprowadzki?

Kiedy już mamy wybrane zabawki, warto je umieścić w kartonie zgodnie z kategorią lub rodzajem tak, aby ułatwić sobie ich późniejsze rozpakowanie i organizację. Najlepiej układać je w określony sposób, czyli najcięższe rzeczy włożyć na samo dno. Wolne miejsca między poszczególnymi zabawkami należy wypełnić zgniecioną gazetą, folią bąbelkową lub materiałem. 

W przypadku przedmiotów, które składają się z wielu drobnych elementów, trzeba zadbać, aby zostały umieszczone oryginalnym kartonie lub pudełku podobnych gabarytach. Oszczędzi to czas podczas rozpakowywania oraz możliwość zgubienia części. 

Jak zorganizować sprawny przewóz mebli z pokoju dziecięcego?

Zwykle przeprowadzka prywatna wynika z zakupu większego mieszkania lub domu. Rodzice powinni zastanowić się nad urządzeniem pokoju dziecięcego w nowym lokum. Być może pociecha już wyrosła z mebli lub za niedługo będą potrzebne nowe, mniej dziecinne. W takim wypadku lepiej stare sprzedać, oddać lub zlecić ich utylizację. Jeśli jednak chcemy przewieźć meble dziecięce do nowego mieszkania, najlepiej to zadanie powierzyć firmie przeprowadzkowej. Często pomoc specjalistów jest dużym ułatwieniem, w szczególności przy wnoszeniu oraz transporcie sprzętu RTV i AGD, czy przewożeniu rzeczy szklanych

Przeczytaj na naszym blogu również wpisy powiązane:

Autor wpisu

Autor wpisu

Arnold Jurek – właściciel firmy przeprowadzkowej i transportowej Transpec, zwolennik profesjonalnych i sprawdzonych rozwiązań w biznesie.