ABC przeprowadzki – Jak przygotować się do przewozu

Na pierwszy rzut oka przeprowadzka może wydawać się nieskomplikowaną czynnością. Wbrew pozorom jest to jednak trudne zadanie logistyczno-organizacyjne. Aby wszystko poszło w miarę szybko i sprawnie trzeba się do tego przedsięwzięcia dobrze przygotować.

 Zaplanuj wszystko wcześniej

Wcześniejsze przygotowanie pozwoli uniknąć nerwów, czasu i pieniędzy. Zacznij myśleć o przeprowadzce dużo wcześniej. Pomyśl jak spakujesz cały dobytek, jak przewieziesz meble do nowego miejsca, czy zrobisz to na własną rękę czy może skorzystasz z firmy przeprowadzkowej.

 

Pamiętaj o tym, że przeprowadzka to nie tylko transport mebli, ale też rozwiązanie umów z dostawcami prądu, gazu czy mediów, zrezygnowanie z prenumerat oraz powiadomienie instytucji i urzędów o zmianie adresu do korespondencji. Zajmij się tym wcześniej, bowiem z reguły termin wypowiedzenia to co najmniej 1 miesiąc.

 

Korzystając z firmy transportowej nie szukaj jej na ostatnią chwilę – warto wcześniej rozejrzeć się, popytać znajomych, poszukać w Internecie i zorientować się o cenach. Gdy już wybierzemy firmę, która nam odpowiada należy umówić się na konkretny termin przewozu.

Dwa tygodnie przed przeprowadzką

Przeprowadzka coraz bliżej. Powinieneś mieć już prawie wszystko spakowane. Pamiętaj o odpowiednich materiałach niezbędnych do zabezpieczenia i przetransportowania Twojego dorobku, tutaj mogą się przydać kartony, folie, taśmy, papiery pakowe itp. Ważne, aby dobrze zabezpieczać kanty i narożniki mebli szczególnie podatne na uszkodzenia. Szklanki, szkło, lustra, cenne żyrandole – należy odpowiednio owinąć w papier pakowy. Jeśli chodzi o przewóz przedmiotów ponadgabarytowych sprawa jest trochę bardziej skomplikowana – warto skorzystać z usług firmy przeprowadzkowej, która nie tylko posiada wszelkie potrzebne materiały i opakowania, ale też doświadczenie, które z pewnością przyda się do szybkiej i sprawnej przeprowadzki.

Przerażony? Zrób to z Nami – Skorzystaj z Bezpłatnej wyceny.

Aby otrzymać bezpłatną wycenę  prosimy o wypełnienie formularza na stronie Kontakt lub wysłanie SMSa pod numer 0503-503-727   – skontaktujemy się w ciągu 24 godzin.