Dziecko w kartonie

Pakowanie kuchni w kartony na przeprowadzkę – przydatne wskazówki

Każda przeprowadzka, mimo iż wiąże się z entuzjazmem i podekscytowaniem związanym z nową sytuacją, budzi stres i może prowadzić do zaniepokojenia. W szczególności żałujemy przeprowadzki, kiedy mamy zapakować wszystkie zgromadzone do tej pory przedmioty i meble. Wiele pracy będziemy mieli w kuchni, gdzie nie brakuje drobiazgów, a do tego z kuchni korzystamy każdego dnia i do ostatniej chwili ciężko jest spakować całe wyposażenie. Na pewno warto wiedzieć jak spakować kuchnię na przeprowadzkę, by uniknąć zbędnych nerwów oraz zrobić to szybko i sprawnie.

Przeprowadzka kuchni – od czego zacząć?

Bez spakowania kuchni i jej całego wyposażenia przeprowadzka nie będzie możliwa i trzeba brać do pod uwagę, w końcu pakowanie jest rzeczą całkiem normalną i warto do niego podchodzić na luzie. Zanim zaczniemy pakowanie kuchni w kartony, należy dokładnie oszacować, ile pudełek będzie nam potrzebnych. Oczywiście ilość kartonów zależy od tego ile drobiazgów mamy w kuchni i jak rozłożymy je, by zajęły jak najmniej miejsca.

Przy porządkach okaże się, że część rzeczy można wyrzucić no nie korzystamy z nich i są już niepotrzebne, dzięki czemu zaoszczędzimy miejsce. W końcu firmy przeprowadzkowe naliczają opłatę za transport często adekwatną do ilości przewożonych kartonów, a tych wraz z meblami i wyposażeniem większych gabarytów może być naprawdę sporo, nawet jeśli nasza kuchnia należy do niewielkich. Zanim zaczniemy pakowanie, przygotujmy kartony, taśmę klejącą i kolorowe etykietki, które pozwolą nam zachować porządek nawet wtedy, gdy pudła się pomieszają.

Pakowanie kuchni w kartony

Pakowanie kuchni w kartony nie należy do łatwych zadań. Jest to proces żmudny i czasochłonny, na który należy sobie przygotować kilka wolnych popołudni. Najlepiej przeprowadzić pakowanie kuchni w kartony tematycznie, mianowicie zastawa stołowa razem, podobnie środki spożywcze, chemia czy akcesoria kuchenne. Dzięki temu przy rozpakowywaniu znajdziemy bez problemu pokrewne elementy, nie szukając ich w różnych pudełkach, przez co nowa kuchnia będzie zawalona zbędnymi w danej chwili rzeczami.

Jeśli mamy meble czy inny sprzęt który da się rozkręcić to skorzystajmy z tej opcji, ponieważ wyposażenie będzie wtedy znacznie łatwiej przetransportować. Jeśli chodzi natomiast o sprzęt AGD, należy wcześniej odpowiednio go zabezpieczyć, a lodówki czy zamrażarki odmrozić co najmniej dzień wcześniej i umyć, dzięki czemu unikniemy nieprzyjemnych zapachów.

Oczywiście urządzenia tego typu przewozimy bez zawartości, natomiast z mebli demontujemy części, które są ruchome i mogą zostać w jakiś sposób uszkodzone w czasie transportu – mowa o półkach, szufladach czy kratkach.

Przeprowadzka kuchni – jak spakować delikatne przedmioty?

Samo pakowanie kuchni wydaje się łatwe, dokąd nie zajmiemy się przygotowywaniem do przeprowadzki delikatnych przedmiotów, których w kuchni nie brakuje. Chodzi głównie o zastawę stołową, sztućce, szklane pojemniki czy inne przedmioty które podczas przeprowadzki i transportu można bardzo łatwo uszkodzić.

Zanim zapakujemy delikatne przedmioty, należy odpowiednio przygotować pojemniki – ich wnętrza najlepiej jest wyłożyć pogniecionymi gazetami, natomiast same przedmioty można jeszcze dodatkowo owinąć folią bąbelkową lub miękkim materiałem. Delikatnych, podatnych na uszkodzenie akcesoriów nie powinno się pakować razem z ciężkimi przedmiotami, które podczas przeprowadzki mogą spowodować uszkodzenie zastawy czy szkła. Najbardziej cenne wyposażenie kuchni możesz też przewieźć samodzielnie, dzięki temu będziesz mieć je zawsze na oku i na pewno będziesz spokojny o to, że nic się nie uszkodzi.

Jeśli chodzi o wybór firmy przeprowadzkowej, warto bazować wyłącznie na sprawdzonych markach, takich jak nasza firma. Jest to gwarancja bezproblemowego i szybkiego przewiezienia kuchni pod wskazany adres. Jeśli szukasz firmy, która pomoże Ci zorganizować transport kuchni i całego mieszkania, zadzwoń do nas – zobaczysz, że przeprowadzka wcale nie musi być stresująca – zrobimy wszystko, by odbyła się na czas!

Posted in Blog.