Jak przygotować się do przeprowadzki

Zasada nr 1 : Zacznij się przygotowywać wcześniej.

Przygotowania do gruntownej przeprowadzki warto zacząć dużo wcześniej. Warto przygotować listę rzeczy do zrobienia, przywiesić ją w widocznym miejscu i stopniową uzupełniać. Podczas pakowania warto zastanowić się, które rzeczy chcemy zabrać ze sobą. Z pewnością większość z nich to rzeczy, które już nigdy się nam nie przydadzą. Pamiętajmy jednak, aby ubrania czy książki, których już nie potrzebujemy nie wylądowały na śmietniku – można je podarować osobom potrzebującym za pomocą zbiórek charytatywnych. Podczas sprzątania i pakowania nie zapomnij o ważnych dokumentach, do których trzeba mieć cały czas dostęp – do ich skompletowania przydadzą się teczki.

Miesiąc przed przeprowadzką

Na miesiąc przed przeprowadzką należy powiadomić wszelkie instytucje i urzędy o zmianie adresu do korespondencji. Warto również zarezerwować sobie konkretny weekend, w którym ma się odbyć transport naszego mienia. Być może przyda się dzień wolny od pracy. Jeśli będziemy korzystać z pomocą specjalistów należy skontaktować się z wybraną firmą przeprowadzkową w celu uzgodnienia terminu. Zajmij się również sprzątaniem piwnicy czy garażu, żeby nie robić tego na ostatnią chwilę.

Trzy lub dwa tygodnie przed przeprowadzką

Dwa tygodnie przed zaplanowaną przeprowadzką warto zaopatrzyć się we wszystkie niezbędne nam materiały – taśmy, pasy do transportu. Można poprosić o pomoc przyjaciół – lepiej zrobić to wcześniej, aby zarezerwowali sobie dany dzień.

Tydzień przed przeprowadzką                                                                             

 Jeśli zostało Ci jeszcze dużo do spakowania lepiej zacznij się spieszyć!

Dzień przed przeprowadzką

Wszystko jest już spakowane. Teraz czekamy na transport. Jeśli korzystasz z usług firmy transportowej to nie masz się czym martwić. Twój dorobek zostanie  bezpiecznie spakowany, zabezpieczony oraz przetransportowany do miejsca docelowego. Fachowi pracownicy zadbają o to, aby przeprowadzka poszła szybko, sprawnie, aby wszystkie meble i rzeczy dotarły w niezmienionej formie do Twojego nowego mieszkania.